Депресія - cтатьи

Діагностика депресії

Діагностика депресії

Депресія є одним з найбільш поширених психічних захворювань на планеті. У своєму звіті за 2017 рік Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що понад 300 мільйонів людей по всьому світу, незалежно від кольору шкіри, віросповідання, фінансових та культурних чинників зіткнулися з проблемою депресії. Близько 80% з них не отримують належної терапії і майже 50% - навіть не зверталися по допомогу.

Читати далі

Стереотипні помилки мислення

Стереотипні помилки мислення

“Ми реагуємо не на речі самі по собі, але на те, яке значення їм надаємо” - ці слова давньогрецького філософа Епіктета лягли в основу ключового принципу когнітивної психотерапії. Пригніченому, депресивному настрою передують негативні думки і далі підтримують його. Коли голова моя заповнена думками про те, як все погано і жахливо, виникають релевантні емоції - сум, апатія, розчарування. Це так само природно, як співати сумні пісні під тужливу музику. Але біда в тому, що наші думки часто є не відображенням актуальної реальності, а прикрою помилкою.

Читати далі

Комікс: Життя з депресією і тривогою

Комікс: Життя з депресією і тривогою

Як воно – жити з депресією і тривожним розладом? Як ми можемо підтримати наших близьких, які страждають від цих проблем? Чи допомагають їм наші поради: «Гей, не нудьгуй!» чи «Не переймайся! Нема про що переживати»?.. Якщо ви впізнаєте на цих картинках себе чи близьку людину, найкращий вибір – звернутися по допомогу до психотерапевта.

Читати далі

Міфи і факти про депресію

Міфи і факти про депресію

Депресія трапляється майже в кожної шостої людини на планеті у певний період її життя. Разом з тим, рівень поінформованості та психологічної освіченості в нашій країні є дуже низьким. Можливо, через те міфів, забобонів та різного роду “народних пояснень” цієї поширеної хвороби так багато. Ми вважаємо за необхідне розглянути деякі з них критично.

Читати далі

5 способів миттєво покращити настрій

5 способів миттєво покращити настрій

Кожному періодично буває сумно, накриває пригнічений настрій, відчувається брак енергії та апатія. Ясна річ, ситуативно такий стан не є депресією, якщо не триває безперервно і довго. Але подібно до неї може спричиняти зниження активності, уникання спілкування та інші, часом недоречні труднощі. Пропонуємо кілька простих практичних прийомів, які допоможуть вам самостійно налагодити емоційне самопочуття.

Читати далі