Патологічна тривога про здоров'я своє чи близьких

Багатьох людей періодично переймає хвилювання про своє здоров'я, особливо при появі фізичних симптомів. Зазвичай, за відсутності реальних передумов (реальної хвороби) це хвилювання швидко минає. Але стається й так, що люди продовжують тривожитися досить довго, вважаючи, що серйозно хворі. Цей страх суттєво впливає на їхнє життя, провокуючи напади паніки, відчуття безпорадності, депресію.

Іноді людей, яким властиве таке хвилювання, цинічно називають «іпохондриками», натякаючи на несправжність, надуманість їхньої проблеми. Але варто розуміти, що їхні симптоми і відчуття цілком реальні і виснажливі. Їхнє життя наповнюється перманентними перевірками симптомів, візитами до лікарів, пошуком завірень, інформації про хвороби і їх прояви, а зрештою — поведінкою «уявного хворого» і униканням всього, що може бути пов'язано з хворобою, ізоляцією.

Люди, що страждають від такого стану, дійсно потребують допомоги. Спільна робота з психологом може сприяти розумінню причин розладу і формуванню уміння долати його.

Важливо знати, що інколи розлад тривоги про здоров'я може бути спрямованим і на інших (зазвичай, це бувають діти).

За книгою К.Кухман, Д.Сандерс «Якщо ви надмірно тривожитеся про здоров'я»


Ви зможете обговорити проблему в деталях і розповісти про симптоми, що турбують, вже на першій діагностичній зустрічі

ЗАПИСАТИСЯ