Лікування депресії

Депресія — одна з найбільш росповсюджених проблем психічного здоров'я. Дослідження показують, що кожна шоста людина на планеті в певний період свого життя страждає від депресії. Проте не слід думати, що будь-який епізод зниження настрою, спаду життєвих сил чи почуття пригніченості варто вважати депресією. Хоча люди часто й говорять про свої нетривалі емоційні розлади “впасти в депресію”, утім, це не означає, що кожен такий випадок потребує допомоги і лікування.

Клінічна депресія не має чіткої межі з повсякденною депресією і також проявляється через зниження настрою, відсутність “смаку життя”, але відрізняється тривалістю, ступенем вираження симптомів і їх кількістю, масштабом наслідків. Якщо людина, що страждає від клінічної депресії, не отримує своєчасної кваліфікованої допомоги, це може призвести до таких незворотних наслідків як завдання собі шкоди чи навіть самогубство.

Розпізнати клінічну депресію можна за такими найбільш характерними симптомами: пригнічений настрій, відсутність бажань і апатія, зміни апетиту і режиму сну (як в бік зниження так і навпаки), загальмованість і втрата енергії, неуважність, почуття нікчемності, думки про смерть, самогубство. Якщо ви чи ваші близькі відмічають у себе депресивні симптоми протягом майже всього дня, щодня упродовж двох тижнів і більше, це явний сигнал до того, що слід звернутися по психологічну допомогу до спеціаліста.

Своєчасне звернення по допомогу дозволить суттєво прискорити процес одужання, допоможе уникнути незворотних наслідків і зменшить ризик виникнення повторних депресивних епізодів.


Ви зможете обговорити проблему в деталях і розповісти про симптоми, що турбують, вже на першій діагностичній зустрічі

ЗАПИСАТИСЯ