Фобії, непереборна боязнь

Фобія — це сильний постійний страх, суттєво перебільшений у порівнянні з істиною небезпекою, викликаний конкретними об'єктами чи ситуаціями. Коли ви зтикаєтеся з тим, чого панічно боїтеся, то відчуваєте непереборний страх і бажання втекти. Зрозуміло, що люди з фобіями намагаються, на скільки це можливо, уникати контактів з об'єктами чи ситуаціями, яких вони бояться. Люди з фобіями часто усвідомлюють, що їх страхи безглузді та несуттєві, і вважають, що повинні перебороти їх самостійно.

Фобії можуть суттєво впливати на життя, спричиняючи біль. Тривога не буде полишати вас, якщо вам часто доведеться зтикатися зі своїми страхами (наприклад, ви маєте діставатися на роботу, а у вас страх водіння чи польотів). Постійна необхідність уникати певних об'єктів чи ситуацій знижує задоволення від життя і обмежує вашу здатність діяти. Фобії можуть також позначатися на інших членах вашої родини. Оточення інколи не сприймає людей з фобіями. Ті, хто страждає від фобії, розповідають, що їх друзі чи рідні насміхаються з них і навіть дражнять. Бували випадки, коли друзі заради сміху навмисне наражали їх на неочікувану зустріч з об'єктом їхнього страху.

Фобії дуже поширені: більшість людей або самі мають якусь фобію, або знають когось, у кого вона є. Приблизно 60% населення мають щось схоже на фобію і близько 12% мають фобію, яка робить їх неповносправними до того, що люди змушені звертатися по допомогу у лікуванні. Безліч об'єктів і ситуацій можут викликати у людей панічний страх. Хоча до найбільш розповсюджених відносяться: боязнь комах, дрібних тварин, висоти, громадського транспорту, ураганів, закритих приміщень, тунелів, натовпу і води.

Перебуваючи поза ситуацією, яка викликає у вас фобію, ви можете помітити, щто ваші страхи суттєво перебільшені порівняно з реальною загрозою.

За книгою Д.Сандерс “Подолати фобію”


Ви зможете обговорити проблему в деталях і розповісти про симптоми, що турбують, вже на першій діагностичній зустрічі

ЗАПИСАТИСЯ