Статті

Стереотипні помилки мислення

Стереотипні помилки мислення

“Ми реагуємо не на речі самі по собі, але на те, яке значення їм надаємо” - ці слова давньогрецького філософа Епіктета лягли в основу ключового принципу когнітивної психотерапії. Пригніченому, депресивному настрою передують негативні думки і далі підтримують його. Коли голова моя заповнена думками про те, як все погано і жахливо, виникають релевантні емоції - сум, апатія, розчарування. Це так само природно, як співати сумні пісні під тужливу музику. Але біда в тому, що наші думки часто є не відображенням актуальної реальності, а прикрою помилкою.

Читати далі

Комікс: Життя з депресією і тривогою

Комікс: Життя з депресією і тривогою

Як воно – жити з депресією і тривожним розладом? Як ми можемо підтримати наших близьких, які страждають від цих проблем? Чи допомагають їм наші поради: «Гей, не нудьгуй!» чи «Не переймайся! Нема про що переживати»?.. Якщо ви впізнаєте на цих картинках себе чи близьку людину, найкращий вибір – звернутися по допомогу до психотерапевта.

Читати далі

Тест: МОЗОК чи СЕРЦЕ?

Тест: МОЗОК чи СЕРЦЕ?

Емоції чи здоровий глузд керують нашими діями? Звісно, що вірна відповідь - у свою чергу і те, й інше. Утім, щось неодмінно буває більш помітним для нас самих, більш виразним. Хтось скаже: “Я злякався і не пішов туди”, а хтось інший - “Я подумав, що там небезпечно, і не пішов туди”. Відчуваєте різницю? )) Цей жартівливий тест претендує на те, аби визначити, хто головує - МОЗОК (мислення) чи СЕРЦЕ (емоції)? І пам’ятайте, що в кожному жарті є лише частина жарту ;)

Читати далі

Чому не варто питатися поради щодо стосунків у подруги чи друга?

Чому не варто питатися поради щодо стосунків у подруги чи друга?

Коли ми щасливі в стосунках, нас наповнює радість і хочеться ділитися нею з першим ліпшим. Коли є проблеми і в стосунках не все окей – ми шукаємо підказок і порад деінде. Джерелами можуть бути більш досвідчені друзі і подруги, “авторитетні” особистості і спільноти в інеті і т.п. Чому така практика може бути неуспішною і навіть шкідливою – спробуємо розібратися.

Читати далі