Статті

Комікс: Життя з депресією і тривогою

Комікс: Життя з депресією і тривогою

Як воно – жити з депресією і тривожним розладом? Як ми можемо підтримати наших близьких, які страждають від цих проблем? Чи допомагають їм наші поради: «Гей, не нудьгуй!» чи «Не переймайся! Нема про що переживати»?.. Якщо ви впізнаєте на цих картинках себе чи близьку людину, найкращий вибір – звернутися по допомогу до психотерапевта.

Читати далі

Тест: МОЗОК чи СЕРЦЕ?

Тест: МОЗОК чи СЕРЦЕ?

Емоції чи здоровий глузд керують нашими діями? Звісно, що вірна відповідь - у свою чергу і те, й інше. Утім, щось неодмінно буває більш помітним для нас самих, більш виразним. Хтось скаже: “Я злякався і не пішов туди”, а хтось інший - “Я подумав, що там небезпечно, і не пішов туди”. Відчуваєте різницю? )) Цей жартівливий тест претендує на те, аби визначити, хто головує - МОЗОК (мислення) чи СЕРЦЕ (емоції)? І пам’ятайте, що в кожному жарті є лише частина жарту ;)

Читати далі

Чому не варто питатися поради щодо стосунків у подруги чи друга?

Чому не варто питатися поради щодо стосунків у подруги чи друга?

Коли ми щасливі в стосунках, нас наповнює радість і хочеться ділитися нею з першим ліпшим. Коли є проблеми і в стосунках не все окей – ми шукаємо підказок і порад деінде. Джерелами можуть бути більш досвідчені друзі і подруги, “авторитетні” особистості і спільноти в інеті і т.п. Чому така практика може бути неуспішною і навіть шкідливою – спробуємо розібратися.

Читати далі

Психолог, психотерапевт або психіатр?

Психолог, психотерапевт або психіатр?

Часто буває складно розібратися, який саме тип психологічної допомоги нам потрібен. Ми знаємо, від чого страждаємо, але погано розуміємо, хто може у цьому допомогти. Свої послуги пропонують у різних форматах психологи, психотерапевти, психіатри, консультанти, психоаналітики, коучі… І нам доводиться продиратися крізь справжні “джунглі” термінології, аби з’ясувати різницю між ними і обрати потрібного спеціаліста. У цій статті ми розглянемо основні професії в сфері охорони психічного здоров’я — психолог, психотерапевт і психіатр — пояснимо, що вони роблять, кому і як можуть допомогти.

Читати далі

Міфи і факти про депресію

Міфи і факти про депресію

Депресія трапляється майже в кожної шостої людини на планеті у певний період її життя. Разом з тим, рівень поінформованості та психологічної освіченості в нашій країні є дуже низьким. Можливо, через те міфів, забобонів та різного роду “народних пояснень” цієї поширеної хвороби так багато. Ми вважаємо за необхідне розглянути деякі з них критично.

Читати далі