Діагностика депресії

Діагностика депресії

Депресія є одним з найбільш поширених психічних захворювань на планеті. У своєму звіті за 2017 рік Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що понад 300 мільйонів людей по всьому світу, незалежно від кольору шкіри, віросповідання, фінансових та культурних чинників зіткнулися з проблемою депресії. Близько 80% з них не отримують належної терапії і майже 50% - навіть не зверталися по допомогу.

 

Це одне з найбільш інвалідизуючих захворювань - люди, що страждають на депресію, з часом втрачають роботу, коло спілкування, базові життєві навички. Майже 80% усіх самогубств були скоєні у стані депресії. Утім, попри тяжкість і поширеність, депресія досить точно діагностується і піддається успішному лікуванню за умови своєчасного виявлення і звернення до спеціаліста у сфері психічного здоров’я. Існують ефективні психологічні та фармакологічні методи подолання депресії (зокрема, КПТ та антидепресанти).

Варто бути уважними і чутливими до себе та своїх близьких. Виявляти емпатію, спілкуватися, аби вчасно помітити негативні зміни.

Для більш ефективного скрінінгу та моніторингу симптомів депресії використовуються спеціальні діагностичні опитувальники. Пропонуємо вам ознайомитися із запитаннями одного з них і, за вашим бажанням, надіслати свої відповіді для розгляду фахівцем та подальшої консультації. Переконливо просимо утримуватися від самодіагностики та самолікування - це може бути небезпечно.