Панічний розлад, панічні атаки

Панічні атаки — це раптове відчуття сильного страху, яке супроводжується вираженими тілесними симптомами: прискореним серцебиттям, утрудненням дихання, спітнінням і т.п. Атаки — дуже поширене явище, яке не вказує на психічну хворобу. Відомо, що принаймні один з десяти людей хоча б одного разу переживав панічну атаку.

Окрім сильного і раптового почуття страху та/чи хвилювання для панічної атаки характерна короткотривалість (хоча в момент найінтенсивніших відчуттів людині може здаватися, що вони тривають вже цілу вічність). Паніка впливає на наше тіло, думки і поведінку. На рівні тіла людина відчуває такі найбільш характерні симптоми як: прискорене сердцебиття (чи напаки — “завмирання” серця), часте дихання, відчуття нестачі повітря, задуху, біль у грудях, нудоту, позиви до туалету, відчуття втрати контролю чи свідомості, відчуття “ватних ніг”, поколювання в кіінцівках, тремтіння, спітніння, відчуття нереальності буття. При цьому людиною заволодівають характерні думки про те, що неодмінно має статися щось жахливе: іноді це думки про щось конкретне (“я впаду”, “я задихнуся”, “моє серце не витримає”, “я не втримаю сечу” і т.п.), а іноді людина сама не розуміє, що саме викликає страх.

При панічних атаках людина намагається коригувати поведінку, аби якомога швидше відновити почуття безпеки і стабільності. Таким чином, накладає на себе безліч обмежень, уникає багатьох ситуацій, потребує різноманітних “захисних” засобів і змушена постійно їх застосовувати (ліки, присутність іншого поряд, наявність можливості лягти і т.д.)

Для декого атаки можуть стати перманентною проблемою і виникати часто за певних обставин. Тоді ми говоримо про панічний розлад. Через упереджене ставлення до психологічної допомоги і проблем психологічного характеру люди подовгу уникають лікування, а іноді страждають все життя, обмежуючи себе у багатьох активностях. У той час як інструменти когнітивно-поведінкової терапії є дуже ефективними в лікуванні панічних розладів і формуванні адекватного ставлення до власних періодичних панічних атак.


Ви зможете обговорити проблему в деталях і розповісти про симптоми, що турбують, вже на першій діагностичній зустрічі

ЗАПИСАТИСЯ